Ev / Altcoin Haberleri / Ethereum’un proof of stake’e geçişi ile ilgili önemli gelişme

Ethereum’un proof of stake’e geçişi ile ilgili önemli gelişme

Geçtiğim aylarda Ethereum geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada Proof Of Work olan mutabakat protokolünün Proof of Stake’e dönüştürüleceği dile getirilmişti.

Ethereum geliştiricileri yaptıkları yeni açıklama ile Ethereum ağının konsensüs biçimini değiştirmek için yazdıkları kodun gözden geçirilmeye hazır olduğunu belirtti.

Ethereum’un mevcut mutabakat protokolü -ağın zincire yeni bir blok eklemeyi kabul ediş süreci- ‘proof of work’, yani ‘iş kanıtı’ olarak adlandırılıyor ve donanım gücü, dolayısıyla elektrik sarfiyatı gerektiriyor. Yeni sistemde ise Hybrid Casper FFG olarak adlandırılan Ethereum geliştirme önerisi aktif edilecek. Böylece elektrik sarfiyatının önüne geçilmiş olacak. Tabi bu durum ekran kartları ile kazılabilen Ethereum madenciliğini de bitiren hamle olmuş olacak.

Ethereum’un proof of stake yöntemine geçmesi durumunda yeni yazılım mevcut Ethereum ağıyla uyumlu olmayacak ve bir mecburi çatallanma (hard fork) gerekecek ancak buna henüz daha uzun bir yol var.

Sorumluluk Reddi: Kripto Gündemi'nde yer alan haber, sponsorlu makale, basın bülteni vb. gibi içeriklerde geçen bilgilerle ilgili kendi araştırmanızı yapmanızı öneriyoruz. Kripto Gündemi, herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir