Ev / Altcoin Haberleri / Litecoin, koltuğunu şimdi de Cardano’ya kaptırdı!

Litecoin, koltuğunu şimdi de Cardano’ya kaptırdı!

Bitcoin‘in fiyatının yükselmeye başlaması ile birlikte ciddi anlamda değer kazanan Cardano, toplam piyasa değeri olarak Litecoin’i geçerek en büyük 6. kripto para konumuna yerleşti.

Cardano günlerdir süren yükselişine dün de devam ederek 24 saatte yüzde 19 değer kazanarak 0,35 doları aştı. Bu yükseliş ile birlikte toplam piyasa değeri olarak en büyük 6. kripto para konumunda olan litecoin’i koltuğundan ederek 6. sıraya yerleşti. Litecoin ise 7. sıraya gerilemiş oldu.

Litecoin kısa bir süre önce 5.’lik koltuğunu EOS’a kaptırarak 6. sıraya gerilemişti. Böylece şimdi de 6. koltuğunu Cardano’ya kaptırarak 7. sıraya gerilemiş oldu.

Litecoin yeteri kadar yükselişe geçmezse 7.’lik koltuğunu Stellar’a kaptırıp, 8. sıraya gerileyecek gibi görünüyor. Çünkü Litecoin ile Stellar arasında sadece 500 milyon dolar gibi küçük bir fark kaldı.

Öte yandan Cardano’daki bu fiyat artışı, teknoloji tarafında birtakım önemli gelişmelerle ilgili. Projenin CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun 1.2.0 versiyonunun piyasaya sürüldüğünü ve iki test ağının çok yakında faaliyete geçeceğini bildirdi.

Sorumluluk Reddi: Kripto Gündemi'nde yer alan haber, sponsorlu makale, basın bülteni vb. gibi içeriklerde geçen bilgilerle ilgili kendi araştırmanızı yapmanızı öneriyoruz. Kripto Gündemi, herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir