Ev / Bitcoin Haberleri / Okyanus Akıntısı ile Bitcoin Madenciliği Yapılıyor

Okyanus Akıntısı ile Bitcoin Madenciliği Yapılıyor

Kripto para kazımı yapanların uzun zamandır tartıştığı konulardan biri kazım sırasında harcanan enerji ve çevreye verdiği zarardı. Bu konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Tara Expeditions Vakfı tarafından tanıtılan Ocean Miner  isimli sistem okyanus akıntılarından elde edilen enerji ile Bitcoin üretimini sağlıyor.

Ocean Miner  sistemi,  okyanusa yerleştirilen bir türbin ve türbinin bağlı olduğu kablonun  başka bir türbine bağlanmasıyla çalışıyor.

Okyanusun gel git hareketleriyle dönmeye başlayan türbin ivme kazanıyor ve bu sayede de enerji üretiliyor.  Üretilen enerji mekanizmanın içinde bulunan bilgisayara aktarılıyor. Bilgisayar çalıştıkça Bitcoin üretimi gerçekleşiyor.  Üretilen Bitcoinler şu anda okyanus araştırmaları için ayrılıyor.

Sistemin çalışma prensibinden ve üretiminden memnun olan Tara Expeditions Vakfı, sistemin kurulmasından yaklaşık bir ay sonra 210 Euro civarında para kazanmaya başladıklarını paylaştı.

Sorumluluk Reddi: Kripto Gündemi'nde yer alan haber, sponsorlu makale, basın bülteni vb. gibi içeriklerde geçen bilgilerle ilgili kendi araştırmanızı yapmanızı öneriyoruz. Kripto Gündemi, herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir